Hlavní stránka Vzkazník Galerie O oddíle Články Horoschůze Kontakty Klub Fluktuantů Archív

Únorová horoschůze 2006

V úterý 7.2.06 jsme se v nekuřácké Hospůdce u Kuděje sešli na další horoschůzi. Přišli: Jirka Grund, Mirek Weiser, Eva Luxová, Milan Fuksa, Vlaďa Gaja, Zbyněk Zácha, Laďa Dobeš, Mirek Rozehnal, ale ten jen proběhl hospodou =o) Zdeněk Kytka se omluvil, pro nepřítomnost v ČR, no a já, Roman Přibyl.

Program schůze:
1. Tiskovka ČHS a její body
1.1. Statistiky bezpečnostní komise
1.2. Vize metodické komise
1.3. Lavinové nebezpečí
2. Krátká diskuse nad kostrou stránek oddílu
3. Členství Ladi Dobeše v oddíle coby čekatele
4. Ostatní

ad1.1. Bezpečnostní komise ČHS došla k závěrům, že freeride a skialpinismus je stále oblíbenější a proto výrazně stoupá počet úrazů v horách a stále víc s fatálním koncem. Hodně se podceňuje záklaní bezpečnostní vybavení.

ad1.2. Metodická komise ČHS přednesla přání snížit počet instruktorů a zvýšit jejich kvalifikaci. Nechme se překvapit, co ukáže čas.

ad1.3. Za pomoci Jirky Grunda jsme společně s mým novým, hezkým, tichým a lehkým oddílovým notebookem přednesli krátkou prezentaci o tom, jak to vlastně s lavinovým nebezpečím je. Tímto jim oběma děkuji, za to, s jakou chutí a energií se pomoci zhostili.

ad2. Proběhla skromná prezentace oddílových stránek a shodli jsme na následujícím. Líbí se, ale rády by se na nich nacházely informace o připravovaných akcích a kontakty na lidi, kolem nich. Uvidíme, jak se budou vyvíjet k obrazu jejich.

ad3. Po zjištění, jak se věci mají, se Láďa Dobeš stal členem oddílu a čekatelem na členství v ČHS

ad4. Po krátké diskusi na téma členské poplatky jsme se společně shodli na tom, že je nejvyšší čas zamyslet se nad výší členských poplatků.

Roman Přibyl
president KHS Moravia Olomouc