Hlavní stránka Vzkazník Galerie O oddíle Články Horoschůze Kontakty Klub fluktuantů Archív

10.- 12.3.2007 Rallye Venediger - Vysoké Taury
Příjezd ve 3:30 v sobotu a nocleh u požární zbrojnice v osadě Hinterbichl byli přdzvěstí vydařené skialpové akce. Ráno jsme po posilnění a ranní desinfekci sbalili bágly, hodili na ně lyže a počali stoupat směrem na Johannis Hütte. Po cca 1km jsme prošli lomem, za ktarým začínala souvislejší vrstva sněhu. Po dalších 2km jsme sešli z cesty a zvolili trasu dalším lomem. Tam cesta končila a pěkně jsme se ve svahu vedoucím hore zpět na cestu zadrbali. Na druhou stranu zase bylo o čem na chatě mlet.
Po zdolání onoho svahu jsme vystoupali nad roklinku Hinterbichlu a začalo peklo. Přes Alpy přecházela fronta, takže nás přivítala vánice s viditelností cca30m. Po dvou hodinách jsme při všeobecném překvapení stanuli před Johannis Hüette. Po asi 10 minutách jsme našli jasně zřetelné vstupní dveře a přivítal nás příjemný chlad chaty ve výšce 2121 m.n.m. Následovalo ubytování, ochutnávka bavorského piva a jeho následná zvrhlá konzumace na poměry Rakouska. K tomu pravá gulášová polévka co v ní stála lžička a všichni byli spokojeni.Do večeře dorazili téměř všichni, po ní nás briefingem přivítal Renda Bulíř, organizátor celé akce.
Ráno jsme pak po snídani nalepili tulení pásy, nazuli lyže a zaůtočili na GrossVenediger 3.667 m.n.m. Někteří pro různé technické důvody končili na půl cesty na DefreggerHaus ve 2969 m.n.m. Následoval sjezd zpět na Johannis Hüette, požírání zásob a popíjení červeného spolu s probíráním akce.
Další den se vyráželo na Kristallwand 3.310 m.n.m. a další den pak sestup k autu a odjezd. Ten doprovázely nářky typu: Mě se nechce domů, já mám hlad, to je nádhera, Rakousko - Uhersko nebylo pochopeno. Teď máme prd, Alpy u Rakušáků a Tatry u Slováků. To je bordel. Na závěr bych dodal, příště zas, viz fotky.